Znamy wyniki konkursu na film jednominutowy, zorganizowany w ramach 10. Edycji „Festiwalu Filmów Jednominutowych”

Znamy wyniki konkursu na film jednominutowy, zorganizowany w ramach 10. Edycji „Festiwalu Filmów Jednominutowych”

 

23/09/2015

Protokół z posiedzenia Jury z dnia 20 września 2015 r.
10. Festiwal Filmów Jednominutowych

organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

 

Na konkurs nadesłano 133 prac konkursowych. Po sprawdzaniu prac pod względem wymogów formalnych 113 filmów zostało dopuszczone do oceny Jury.
Jury w składzie:
Kaja Klimek – przewodnicząca
Borys Lankosz
Mirosław Przylipiak
dokonało przeglądu nadesłanych prac konkursowych i postanowiło przyznać Nagrody pieniężne następującym autorom:

 

  KATEGORIA FABUŁA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Artur Petz, Adam Krawczuk, Ada Krawczuk – WSTĘP DO SCENOPISARSTWA

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł:

Sebastian Szewczykowski – KITTY

 

WYRÓŻNIENIE:

Stanisław Białoskórski – PAN FELIKS

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

TV Man – Maciej Cychnerski
Okno – Kamil Bryl
Zabawy – Mateusz Torski
Hańba – Maciej Cychnerski
Śmierć na wsi – Maciej Kotowicz
Model Pickmana – Adrianna Kucner
Nakręceni – Daniel Zagórski
Świt tonącego blasku – Leszek Grochociński
Samotność – Maciej Cychnerski
Powrót – Konrad Puchalski
Nie byłem wtedy sobą – Magdalena Szmit

 

 

   KATEGORIA FORMA

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Izabela Chamczyk – KURWA MAĆ
II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Małgorzata Stańczak – WIATR

 

WYRÓŻNIENIA:

Olga Truszkowska – KORUT
Ludwika Hawryszuk – SPANIE
Jan Hebanowski, Konstanty Spiralski, Kajetan Błażejewski, Łukasz Zieler – REGULATOR ZANIKU FAZY

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

The Fall – Karol Patoleta
Wyścig – Grzegorz Myćka
Wszystko co ludzkie, jest mi obce – Dobrosława Nowak
Cytat – Kamila Borys
Niedokończona historia czerwonego sznurka – Maciej Kotowicz
Showtime – Aneta Makowska
Powrót – Rafał Kaczmarek
Schody czasu – Rafał Smykowski
Starfall – Matijos Gebreselassie

 

 

  KATEGORIA MINI-DOKUMENT

I NAGRODA Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 3000,00 zł:

Monika Stpiczyńska, Bartosz Tryzna– WOJTEK

 

II NAGRODA Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 2000,00 zł

Tomek Kuzma – SFOJSCI

 

WYRÓŻNIENIA:

Jan Dybus – MINUTA
Natalia Nowicka, Karin Lesiak – GADKI-SZMATKI
Michał Lejczak – RAZEM

 

FILMY WŁĄCZONE DO POKAZU POKONKURSOWEGO:

Czego chcieć więcej – Klara Kluczykowska
Kototerapia – Magda Kamińska
To moje życie – Natalia Orszulak
Szczęście – Tomasz Nawrocki
Parkingowi – Dobrawa Deczkowska
Freestyle Therapy – Jonasz Czołpiński
45-39 – Mariusz Wirski
Harlejowiec – Klaudia Chwierot
Dzień z fluxusem – Kamil Morkisz

 

Borys Lankosz                  Kaja Klimek                Mirosław Przylipiak

« Wróć do aktualności